Program


A Tenkes kapitánya - Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása

A Tenkes kapitánya - Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása

A Tenkes kapitánya című történelmi kalandfilm meghatározó szerepet töltött be a magyar televíziózás történetében. Az 1964-ben készült fekete-fehér film – mint a Magyar Televízió első sorozata – annak idején óriási népszerűségre tett szert. A téma a Rákóczi-szabadságharc idején, Siklós környékén folyó kuruc-labanc küzdelmeket idézi.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. július 26. kedd, 19:00

Megőrizve a film legjelentősebb, legszórakoztatóbb epizódjait, a táncegyüttes megidézi a kuruc kor legendás személyeit, zenei- és mondavilágát. Néptáncos kincsünk segítségével felidézzük nemzetünk történelmének e korszakát, teljesebb képet nyújtva a kor nevezetes és névtelen hőseiről.

Előadja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosai és Zenekara, valamint a Honvéd Férfikar

Örsi Ferenc forgatókönyve nyomán színpadra írta: Zs. Vincze Zsuzsa

Zene: Sebő Ferenc

Dalszövegek: Turczi István

Jelmeztervező: Zs. Vincze Zsuzsa és Debreczeni Ildikó

Társrendező: Zs. Vincze Zsuzsa Harangozó-díjas, érdemes művész

Rendező-koreográfus: Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, kiváló művész

Szünet nélkül

Az előadás 10 éves kortól ajánlott.

ESŐNAP: 2022.08.02 19:00

Tájékoztató eső, rossz időjárás esetére  >>>.

Ajánlatunk


Kinyílik a függöny és elindul a......a szerepjáték? a kőkemény üzlet? az őrjítő szerelem? az opera, ami maga a való élet? Ezúttal a 20. század egyik legtehetségesebb operaénekesnője Maria Callas és Aristotle Onassis üzletember hajókabinjába válthatnak jegyet a nézők.

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadásokon kivetített képek, dokumentumok és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív zenei kísérete segíti elő az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Az idén 10 éves Várkert Bazár 2017-ben alapított irodalmi sorozata mára a főváros leglátogatottabb havi irodalmi műhelye, fókuszban a klasszikus és kortárs magyar irodalommal. 75 est, 250 színpadi vendég, több tízezer látogató. Tartsanak velünk április 2-án is az Aposztróf irodalmi estjén, ahol bemutatkozik a Boldog boldogtalan – Háy János új regénye a színpadon!

Ajánló


A legnagyobb népi írónk, Móricz Zsigmond szatmári néprajzi gyűjtései során került igazán közel a magyar paraszti kultúrához. A parasztság életének…

„Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan”

A kert a modern festészet fontos témája, ihlető forrása. A londoni Royal Academy of Arts 2016-os kiállítása mintegy 120 remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!