Az oroszlán télen
James Goldaman nagy sikerű darabja Szikszai Rémusz rendezésében.
több
James Goldaman nagy sikerű darabja Szikszai Rémusz rendezésében.
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. június 30. szombat, 20:00
Plantagenet Henrik, a nagy angol király hatalmas birodalmat épített, melyhez elfoglalta Franciaország nagy részét is. Karácsonyra összehívja családját, hogy rendelkezzen az ország jövőjéről. Összecsapásaik, a hatalomért folytatott harcuk, egymást kijátszására tett folyamatos kísérleteik vérre menően szellemes helyzeteket teremtenek, melyek egytől egyig a képzelet művei. A szerző szavaival: "Sokat olvastam ezekről az emberekről, alaposan tanulmányoztam az életüket, és elképzeltem, mit érezhettek, gondolhattak, mondhattak, mit akarhattak az élettől. De hogy valójában kik voltak, azt sohasem fogjuk megtudni." A darab nagy sikereket arat világszerte a színpadokon, kitűnő filmváltozatában pedig Peter O'Toole és Katharine Hepburn játszotta a főszerepeket.
Szereposztás:
II. Henrik, angol király: Gálffi László
Eleonóra, angol királyné: Hernádi Judit
Oroszlánszívű Richárd: Schruff Milán
Geoffrey: Mészáros Máté
János: Ötvös András
Alais, francia hercegnő: Szakács Hajnalka
Fülöp, francia király: Horváth Illés
Fordító: Zöldi Gergely
Díszlet: Khell Zsolt
Jelmez: Kiss Julcsi
Grafika: Csáfordi László
Rendező munkatársa: Skrabán Judit
Rendező: Szikszai Rémusz
Producer: Orlai Tibor
Az előadás hossza 165 perc, két részben.
A negyvenes Lilla (Balsai Móni) párterapeutaként dolgozik, és egész életét a családjának szentelte. Ezért is éri váratlanul, amikor elhagyja a férje egy fiatal műkörmösért.
A nyár a slágerekről is szól, ez az est pedig ebből a szempontból valódi best of válogatás. A zeneszerzők legkedveltebb műveikből gyakran készítettek szviteket, amelyek éppen úgy működtek, mint a későbbi korok válogatásalbumai: a legemlékezetesebb dallamokat gyűjtötték egyetlen zenei ívbe. A Summer Suites koncerten a Carmen, a Peer Gynt és a Szentivánéji álom legismertebb és legszeretettebb részletei csendülnek fel a Várkert Bazár különleges nyári atmoszférájában, egy könnyed, mégis tartalmas estén.
Ezen az alkalmon a Friss Hús fesztivál díjnyertes rövidfilmjeiből látható válogatás. A vetített filmek listája a fesztivál lezárulta után, június 3-át követően válik elérhetővé.
A Várkert Bazárban újra találkozhattok Rumini lebilincselő történetével, egy egészen különleges koncertszínházi előadás bemutatóján, ahol a Firkin Zenekar legalább akkora…
Az EGY ÉLETEM sorozatban ismert alkotók mesélik el életük meghatározó történeteit. A forgatókönyvet itt valóban az élet írja.
A nagy érdeklődésre való tekintettel ismét a Várkert Bazár színpadán: Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni naplója, Hámori Gabriella előadásában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!