Program


Bach kantáták - Klasszikusok a Lovardában

Bach kantáták - Klasszikusok a Lovardában

Októberben újra a Budavári Palotanegyed csodálatos Lovardájában adnak koncertet a régizene hazai mesterei, akik ezúttal Johann Sebastian Bach két gyönyörű kantátáját szólaltatják meg nemzetközileg elismert szólistákkal kiegészülve.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. október 14. szombat, 19:00

A hangverseny műsorán szereplő kantáták azon művek közé tartoznak, amelyekkel Bach a Tamás-templom kántoraként teljesített lipcsei szolgálatának kezdetén kívánta bizonyítani alkotói erényeit a város nyilvánossága előtt. A Die Himmel erzählen die Ehre Gottes (Az egek hirdetik Isten dicsőségét) tizennégy számból áll, a mű két része közül az elsőt a prédikáció előtt, a másodikat a prédikáció után szólaltatták meg. Hasonlóképpen kétrészes a tizenegy tételes Ich hatte viel Bekümmernis (Mikor megsokasodtak bennem az én aggódásaim), amelynek lipcsei elhangzása a műnek immár harmadik előadása volt. A zenekarhoz és a négyszólamú kórushoz az első kantátában szoprán-, alt-, tenor- és basszusszóló, a másodikban szoprán, tenor és basszus csatlakozik. Mindkét kantáta a kivételes igényű kompozíciós kidolgozás mintapéldája. Csereklyei Andrea, Bárány Péter, Bernhard Berchtold és Borka Ákos a vokális régizenei repertoár elhivatott és gazdag tapasztalattal rendelkező előadói, a több mint három évtizede működő Orfeo Zenekar és Purcell Kórus alapítójuk, Vashegyi György irányításával új, nagy jelentőségű korszakot képvisel a barokk és klasszikus zene magyarországi historikus előadói gyakorlatában.

 

 

J. S. BACH (1685-1750):

Die Himmel erzählen die Ehre Gottes, BWV 76

(az első lipcsei előadás: 1723. június 6., Lipcse) 

--

Ich hatte viel Bekümmernis, BWV 21

(harmadik előadás: 1723. június 13., Lipcse)

 

 

Csereklyei Andrea – szoprán

Bárány Péter – kontratenor

Bernhard Berchtold – tenor

Borka Ákos – basszus

Purcell Kórus

Orfeo Zenekar (korhű hangszereken)

Vezényel: Vashegyi György

Ajánlatunk


Jó pár éve hagyománnyá vált, hogy az előszilveszteri bulit a Random Trip rendezi a Várkert Bazárban. Most sem lesz ez másképp. December 30-án egy igazán ütős all-star csapattal érkezik Delov Jávor, az improvizációs közösség vezetője. A műfaji határokon átívelő koncerten a hazai könnyűzene legkülönbözőbb előadói lépnek fel, meglepő összeállításokban és vonják be egymást a legváratlanabb zenei kalandokba.

A Várkert Műhelyben a Miniakadémia foglalkozásvezetőivel csupa olyan technikát próbálunk ki, amelyre iskolai vagy otthoni környezetben nincs lehetőség! Kreativitásfejlesztő alkotómunkával, a kis létszám miatt személyre szabott feladatokkal és felszerelt műhellyel várjuk kéthetente a 7-12 éves gyerekeket – akár egy alkalomra is, akár kétheti rendszerességgel.

A Kiss Tibi és az Aranyakkord formációt Kiss Tibi (Quimby) és Vastag Gábor (A Kutya Vacsorája) hozta létre egy 2018−as ködös januári napon. Egymás mellett ültek gitárral akezükben és rájöttek, hogy megalakultak.

Ajánló


Nem véletlenül választottuk Összhang koncertünk nyitányaként az adventi időszakot.

A Pink Floyd-örökség ápolását 1999 óta küldetésének tekintő Keep Floyding idén egy különleges produkcióval tér vissza a Várkert Bazárba. A…

Az amszterdami Rijksmuseum a történelem legátfogóbb Vermeer kiállítását hozta tető alá: 35, a világban szétszórt, ismert munkájából 28-at felsorakoztat.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!