Bors néni
Bizony, az említett kalandvágyó, az eljön a színházba, és meglátogatja Bors nénit; cserébe pedig találkozhat Lackóval és Titilla macskával, a Nappal és a Holddal, Nyúl Elekkel, Jeromossal, a rákkal, és Bors néni többi kis barátjával.
Bizony, az említett kalandvágyó, az eljön a színházba, és meglátogatja Bors nénit; cserébe pedig találkozhat Lackóval és Titilla macskával, a Nappal és a Holddal, Nyúl Elekkel, Jeromossal, a rákkal, és Bors néni többi kis barátjával.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2013. január 8. kedd, 15:00
Nemes Nagy Ágnes - Novák János: Bors néni
Mesejáték
Bors néni, Bors néni!
Lencsét visz és füstölt húst,
fenyőágat tobozzal,
friss időt, jó időt,
viszi-hozza az időt,
kerek nyolcvan esztendőt!
Ami jó van a világon,
születésnapján kívánom –
kinek?
Bors Józsefné, Balogh Borbálának,
Báthori utca 3.
Bizony, az említett Bors néninek ma van a nyolcvanadik születésnapja! Az ünnepségre pedig minden gyerek hivatalos. Aki elég kalandvágyó, az eljön a színházba, és meglátogatja Bors nénit; cserébe pedig találkozhat Lackóval és Titilla macskával, a Nappal és a Holddal, Nyúl Elekkel, Jeromossal, a rákkal, és Bors néni többi kis barátjával.
A Nemes Nagy Ágnes művei alapján készült mesejáték több mint harminc éve örvend töretlen népszerűségnek. Sikerének titka abban rejlik, hogy Bors néni és kis csapata bevonja a játékba az előadás kis nézőit is, akik ha kell, a fákat alakítják, vagy varázsszavakat mormolnak a játékmester irányításával. Novák János rendező már az eredeti tévéjáték megalkotásában is részt vett, azóta is nagy kedvvel és hittel vesz részt gyermekeknek szánt előadások létrehozásában. Dajka Margit egykori szerepét Csombor Teréz kapta, ő bolondozik, szaval és énekel majd az előadásra érkező lurkókkal.
Mi történik, ha a Queen dalai a jazz nyelvén szólalnak meg? Erre a kérdésre ad választ a Budapest Jazz Orchestra QUEEN – Real JAZZ című koncertje.
A Várkert Műhelyben a Miniakadémia foglalkozásvezetőivel csupa olyan technikát próbálunk ki, amelyre iskolai vagy otthoni környezetben nincs lehetőség! Kreativitásfejlesztő alkotómunkával, a kis létszám miatt személyre szabott feladatokkal és felszerelt műhellyel várjuk 7-12 éves gyerekeket.
Június 7-én különleges szabadtéri koncerttel érkezik a Várkert Bazár Öntőház udvarába a Pink Floyd életművét megidéző Keep Floyding zenekar. A Summer of ’26 – Echoes in the Air című est a közelgő nyár vibrálását, a szabadság hangulatát és a Floyd-életmű térben és időben visszhangzó varázsát idézi meg a budai várfalak között, a Duna-parti panoráma különleges díszletében.
Ki volt az a nő, aki a ragyogó színek, a buja szemöldök és a virágkoszorúk mögött rejtőzött? Ássa bele magát…
Phil Grabsky 2019-ben készült filmje a világ egyik legkedveltebb festőművészének életét idézi fel a mester saját szavaival.
Hosszabb szünet után tér vissza a Várkert Bazár színpadára hazánk egyik legnépszerűbb jazz-formációja, a Balázs Elemér Group. A zenekar legutóbb…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!