Program


„Hát éltem már én?”- Gondolatok az ünnephez - Várkert Irodalom

„Hát éltem már én?”- Gondolatok az ünnephez - Várkert Irodalom

Ady Endre feltámadást idéző versét mottóul véve a Várkert Irodalom áprilisi estje az ünnephez, a Húsvéthoz kapcsolódik. A programon - egyedülálló módon - az ország legnépszerűbb katolikus papja, Pál Feri atya és a Kossuth-díjas énekes, mesemondó, népmesegyűjtő, Berecz András együtt lépnek színpadra: történetekkel, mesékkel, énekekkel állnak dialógusba és gondolkoznak közösen arról, mit jelent az ünnep.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. április 23. kedd, 19:00

Mit üzen a Húsvét, a feltámadás a ma emberének, és miképp ad alkalmat az önmagunkkal való szembenézésre, a múltba való visszatekintésre vagy a másik megismerésére? Hogyan szerepel a magyar népi kultúrában a Húsvét és melyek az ünnep legszebb dalai? Miért fontos a XXI. századi, felgyorsult világunkban méltó helyet adni az ünnep pillanatainak? Pál Feri atya népszerű előadásainak tematikája igen tág, érinti a spiritualitást és a társadalomtudományokat, a közösségi és családi helyzeteket, akár a transzcendenciához fűződő kapcsolatig. Berecz András ének- és mesemondó páratlan közvetlenséggel tárja elénk kultúránk kincseit. Előadásaik mindenkihez szólnak: üzenetük egyetemes a szeretetről, emberségről, figyelemről, megbocsátásról. A Várkert Irodalom kivételes estéjén közösen lépnek a közönség elé, míg Berecz Andrást P. Szabó Dániel cimbalomművész, népdalénekes, a Népművészet Ifjú Mestere kíséri.  

 

Háziasszony, szerkesztő: Juhász Anna

 

Vendégek:

Pál Feri atya római katolikus pap, mentálhigiénés szakember

Berecz András Kossuth-díjas ének- és mesemondó

Szabó Dániel cimbalomművész

Ajánlatunk


A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti esemény nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának munkatársa, aki minden témát egy meghívott történésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.

A múzeumpedagógiai foglalkozáson résztvevők megfejtik, hogy miről mesél az YBL 6 Művészeti Térben látható, a Jáky-gyűjtemény különleges képeit bemutató Vagyok, aki vagyok című kiállítás.

Az idén 10 éves Várkert Bazár 2017-ben alapított irodalmi sorozata mára a főváros leglátogatottabb havi irodalmi műhelye, fókuszban a klasszikus és kortárs magyar irodalommal. 75 est, 250 színpadi vendég, több tízezer látogató. Tartsanak velünk április 2-án is az Aposztróf irodalmi estjén, ahol bemutatkozik a Boldog boldogtalan – Háy János új regénye a színpadon!

Ajánló


Hogyan lett Erzsébet a magyarok kedvenc királynéja? Miként zajlottak budai tartózkodásai és mi őrzi ma is Sisi emlékét az egykori…

Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem különleges és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!