Hauszmann paripái - Vezetett bejárás az újjáépült Lovarda épületében
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, December 18 2022 11:00AM
A december a tél kezdetét és az ünnepvárás meghitt hangulatát hozza magával. A Karácsonyhoz vezető időszak a hagyományokban mindig is gazdag volt: Miklós-napi alakoskodás, kotyolás, Luca-szék készítés, boszorkány-meglesés és a kis Jézus születését köszöntő betlehemezés mind részei a népi kultúrának. A Kolompos együttes Kiskarácsony–Nagykarácsony című zenés műsora játékos, élő muzsikával és sok-sok énekkel idézi fel ezeket a szokásokat, igazi ünnepi hangulatot teremtve kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.
Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Solaris most ezt a páratlan jubileumot ünnepli, az eseményhez kapcsolódva pedig egy monumentális dupla stúdióalbum lát napvilágot Marsbéli Krónikák III. címmel, amelynek bemutatóját egy különleges koncert keretében hallhatja a közönség a Várkert Bazár színpadán.
Nem véletlenül választottuk Összhang koncertünk nyitányaként az adventi időszakot.
A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén…
„Egy koncert számomra olyan találkozás, amikor egymásból merítünk erőt: én a közönségből, a közönség pedig a zenéből.”
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.