Irodalmi szerelmek: Álarcosbál
Aposztróf
Várkert irodalom
Fény derül olyan a magyar klasszikus és kortárs irodalmi élet nagyjaival kapcsolatos kulisszatitkokra is, amelyekről az irodalom órákon ritkán hallunk. A lírai és a prózai alkotások mellett szó esik majd nagy küzdelmekről, csillogó sikerekről, de a mindent elsöprő szerelemről is. Közel a farsangi időszakhoz, amely vízkereszttel veszi kezdetét és hamvazószerdáig tart, a meghívottak beszélgetnek majd az ünnepről, a karneválokról és az átváltozásról is.
Ahogy Szabó Magda írja: „A jelmezbálban az a legjobb, hogy az ember kibújhatik a saját bőréből, hogy más lehet, tökéletesen más, mint aki a valóságban.” A felolvasószínházban ismert íróink és költőink szövegei, levelei elevenednek meg és kiderül például, hogyan készülődött a farsangra Szabó Magda Álarcosbáljának Krisztije és nagymamája. De életre kel Füst Milán verse is, amelyben a karneváli mulatság hangulatát festi le: „Vidám csapat jött láncos botokkal/Egy palotából, - mint hideg kövekből indúl/ Meleg forrásnak áradó vize! Elhangzik továbbá Ady Endre, Márai Sándor, Tersánszky Józsi Jenő, és Nagy László egy-egy alkotása is.
A varázslatos esten Básti Juli Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas színművésznő, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja és Puskás Tamás színművész, a Centrál Színház igazgatója kalauzolja a nézőket az exkluzív időutazásra, hogy együtt fedezzék fel az ékköves melltűk, a gomolygó táncok, a maszkos bolondságok világát! Tari Annamária klinikai pszichológussal, pszichoterapeutával az átváltozásról, a maszk mögé bújásról, az ünnepről és az átvitt értelemben vett metamorfózisról beszélget majd az est háziasszonya.
Tartsatok velünk!
Közreműködik:
Básti Juli színművész
Puskás Tamás színművész
Tari Annamária klinikai pszichológus, pszichoterapeuta
Háziasszony: Juhász Anna irodalmár