Kivonatok
A 'Kivonatok' című előadás három duettből épül fel. Mindhárom kiválaszt egy-egy szálat a Pataky Klári Társulat korábbi előadásaiból, és azt szövi tovább, hogy új kontextusba kerülve új történetté váljanak.
A 'Kivonatok' című előadás három duettből épül fel. Mindhárom kiválaszt egy-egy szálat a Pataky Klári Társulat korábbi előadásaiból, és azt szövi tovább, hogy új kontextusba kerülve új történetté váljanak.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. február 11. szombat, 20:00
Kivonatok
Az előadás úgy építkezik, mint egy izgalmas puzzle, korábbi darabok részleteit kibontva önálló, új történeteket hoz létre. A koreográfiákban a női-férfi párkapcsolati viszonyokon túlmenően, egyetemes emberi helyzetek és kapcsolatok jelennek meg. A küzdés, az elválás, az egymás melletti magányos életek képei sorakoznak fel a tánc nyelvén.
Előadók: Bot Ádám, Bujdosó Anna, Lukács Levente, Kiss Rebeka, Temesvári Zsófia
Csellón játszik: Kertész Endre
Fényterv: Vajda Máté
Zenei közreműködő: Gergely Attila
Konzulens: Szabó-Székely Ármin
Koreográfia: Pataky Klári
Az alkotások Zsila Sándor és Máté Bence művei, a fotókat Haiman Helga készítette.
Támogatók: EMMI, NKA
Mi köti össze a magyar népdalokat Bartók és Kodály zenéjével, és hogyan szólalnak meg ugyanezek a motívumok a kortárs jazz nyelvén? A Zenében szabadon című koncert erre a különleges zenei utazásra hívja a közönséget.
A 19. század végén rohamos fejlődésnek indult a főváros, de a nagyvárosi paloták, széles körutak, pezsgő kávéházak és fényűző bálok mellett nem volt ritka a bordélyházak és kéjnők látványa sem. A prostitúció gyakran szerepelt az újságok hasábjain, visszatérő témája lett a közbeszédnek és szorosan összefonódott a városi élet számos területével. De hogyan működött valójában ez a sajátos félvilág? Kik voltak az örömházak lakói és vendégei?
Az idei tavaszi teltházas koncertje után december 29-én ismét a Várkert Bazár színpadára érkezik az iLAND.
Az EGY ÉLETEM sorozatban ismert alkotók mesélik el életük meghatározó történeteit. A forgatókönyvet itt valóban az élet írja.
Egy idős fa áll egy botanikus kert közepén. Magányos, ahogy a kert többi lakója is – sok ezer kilométerre eredeti…
20 év, 20 CD, 21 ország, megszámlálhatatlan koncert, turné, fantasztikus vendégművészek, műsorok és díjak. A Sárik Péter Trió az elmúlt…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!