Program


Klasszikusok a Föld napján - Négy őselem

Klasszikusok a Föld napján - Négy őselem

A Föld napján a négy alapelemet – víz, tűz, föld, levegő – járjuk körbe a zene nyelvén. Milyennek hallotta Händel a Temze csobogását, Strauss a Duna hullámzását, hogyan tudja szinte láthatóvá tenni Sibelius a tengerek zúgását?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 22. szombat, 19:00

A koncerten Debussy szemével láthatjuk a felhők vonulását, Mendelssohn zenéjén keresztül ismerhetjük meg a Hebridák szikláit és Liszt Ferenc dallamain keresztül élhetjük át Prométheusz szenvedését, aki a tűzzel ajándékozta meg a mitológia szerint az emberiséget.

A népszerű művekkel bejárjuk egész Európát – Angliától Magyarországig Finnország, Ausztria, Franciaország érintésével –, és a legkülönbözőbb zenei stílusirányzatokkal mutatjuk meg a négy elem és a zene találkozását.

De, aki eljön hangversenyünkre, egy különleges ötödik elemmel is találkozhat, ami nem más, mint a jövő. A zeneművek között ugyanis Dr. Rab Árpád jövőkutató tart előadást a föld és az emberiség jövőjéről, sőt, a koncert második felében a nézők kérdéseire is válaszol majd.

Zenei víziók, jövőkutatás és egy kiváló zenekar, amely idén ünnepli fennállásának 170. évfordulóját. Az Erkel Ferenc által alapított Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara lesz a kapocs, ami összeköti az öt elemet, és felejthetetlen élménnyé varázsolja április 22-én a Föld napját.

Műsor:
Händel: Vízizene – részletek
Sibelius: Oceanides, op. 73
ifj. J. Strauss: Kék Duna – keringő, op. 314
-
Mendelssohn: Hebridák-nyitány, op. 26
Debussy: Három noktürn – 1. Felhők
Liszt: Prométheusz

Vezényel: Paul Marsovszky
Előadást tart: dr. Rab Árpád, jövőkutató
Az est házigazdája: Becze Szilvia, a Bartók Rádió szerkesztő-műsorvezetője

Közreműködik a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara

Ajánlatunk


A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.

Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy részét egészen a fraktálgeometria feltalálásáig nem tudták teljesen megmagyarázni. Mivel szinte az összes levéltári anyag megsemmisült, tervezési elveiket jószerével csak deduktív módszerekkel ismerhetjük meg.

A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara idén is elhozza a „Zenében szabadon – Klasszikusra hangolva” sorozat legizgalmasabb pillanatait – ezúttal a VárkertFeszt varázslatos nyári estéjén! A műfajok határán kalandozó koncerten a jazz ikonikus alakjai kelnek életre Malek Andrea és Jáger Bandi lenyűgöző előadásában.

Ajánló


Az idei háromnapos VárkertFeszt nyitó napját már most érdemes beírni a naptárakba. A fesztivál első nagykoncertjén ugyanis Szabó Balázs Bandája…

Imi, mondj egy verset! - Csuja Imre önálló estje Csuja Imre verssel él és versben gondolkodik kicsi gyerekkora óta, mióta…

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!