Nem engedünk a ’48-ból! - A budai Vár az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban
Ismerd meg velünk az 1848–49-es forradalom és szabadságharc budavári eseményeit és helyszíneit!
Ismerd meg velünk az 1848–49-es forradalom és szabadságharc budavári eseményeit és helyszíneit!
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. október 8. vasárnap, 14:00
Sétánkon bejárjuk az 1848–49-es forradalom és szabadságharc helyszíneit a budai Várban. Megnézzük, hogy melyik épületből szabadította ki a forradalmi tömeg Táncsics Mihályt 1848. március 15-én, elmeséljük, hogyan erősítette meg a Vár védelmét Heinrich Hentzi, és készítette elő a támadást Görgei Artúr, valamint azt is, hogy pontosan hogyan zajlott az 1849-es májusi ostrom. Mióta nem koccint a magyar ember sörrel, és milyen hosszú időre szól a tilalom? Mikor kaptuk vissza az oroszok által elhurcolt honvédzászlókat? Valóban áruló volt Görgei? Tényleg élve temették el Haynaut? Sétánk során ezekre a kérdésekre is válaszolunk!
INDULÁS: 1014 Budapest, De la Motte–Beer-palota (Dísz tér 15.)
ÉRKEZÉS: 1014 Budapest, Táncsics Mihály utca 9.
IDŐTARTAM: 90 perc
Jó tudni
• kültéri és beltéri program
• 12 éves kor felett ajánlott (általános iskolás felső tagozatos és középiskolás diákoknak, akik már foglalkoztak az 1848–49-es forradalom és szabadságharc témakörével)
• a megadott időpontban indulunk, a későn érkezőket nem áll módunkban megvárni
• rossz időjárás (például esőzés) esetén is megtartjuk
• macskaköves utakon közlekedünk, a séta nem akadálymentes
• megfelelő cipő viselését javasoljuk
Az oldalon közzétett fotók, szöveges tartalmak, valamint a Budai Várséták programelemei és sétái során elhangzó előadások szerzői jogi védelem alatt állnak, amelyek jogtulajdonosa a Várkapitányság Nonprofit Zrt. A jogtulajdonos engedélye nélkül tilos azokat részben vagy egészben akár eredeti, akár átdolgozott formában rögzíteni, többszörözni, nyilvánosan előadni vagy a nyilvánosság számára hozzáférhetővé tenni, harmadik személynek továbbadni. A jogtulajdonos fenti jogainak megsértése esetén fellép a jogsértővel szemben és megindítja a vonatkozó jogszabályok által biztosított eljárásokat.
A Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt 2014-ben azzal a küldetéstudattal vállalt szerepet a hazai kulturális szférában, hogy zenéjével erősítse nemzeti identitásunkat és tisztelegjen nagy magyar zeneszerzőink, népdalgyűjtőink előtt.
Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.
50 percben a Fabula Bábszínház paravánján Vitéz László játékokat láthatunk három dimenziós változatban!
A Várkert Bazárban most először találkozhattok Rumini lebilincselő történetével, egy egészen különleges koncertszínházi előadás bemutatóján, ahol a Firkin Zenekar legalább…
Bérczesi Róbert gitáros-énekes immáron több mint harminc éve foglalkozik dalszerzéssel.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!