Regresszió vagy invenció? - Várkert Művészettörténeti Klub
A Várkert Bazárban megvalósuló előadások társszervezője a Konok-Hetey Művészeti Alapítvány. A programsorozat Konok Tamás festőművész életműve előtt tisztelegve, az ő emlékére jött létre.
A Várkert Bazárban megvalósuló előadások társszervezője a Konok-Hetey Művészeti Alapítvány. A programsorozat Konok Tamás festőművész életműve előtt tisztelegve, az ő emlékére jött létre.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. december 1. szerda, 19:00
Regresszió vagy invenció - Várkert Művészettörténeti Klub
A figuratív festészethez való visszatérés útjai a (neo)avantgárd után
Az előadás kiindulópontja Benjamin Buchloh 1981-ben megjelent, Figures of Authority, Ciphers of Regression című esszéje, amelynek provokatív tézise összefüggést feltételez a hagyományos médiumokhoz és reprezentációs eljárásokhoz - elsősorban a figuratív festészethez - való visszatérés és az autoriter társadalmi berendezkedések megerősödése között, párhuzamba állítva az 1980-as évek posztmodern “képéhségét” az 1920-30-as évek “regresszív”, klasszicizálódó festészeti tendenciáival. Az előadás Buchloh szövegével párbeszédet folytatva - olykor vitatkozva -, vizsgálja a (neo)avantgárd utáni figuratív festészet lehetséges stratégiáit és megjelenési formáit az 1960-as évek eleje és az 1980-as évek vége közötti időszakra fókuszálva, ám a kortárs festészeti tendenciákra is kitekintve.
Előadó: Dr. Fehér Dávid PhD művészettörténész, Szépművészeti Múzeum
A De la Motte-Beer-palotában ezúttal egy izgalmas gasztro-irodalmi előadás kel életre, amelynek alapját Dragomán György zseniális novelláival a fókuszban a kortárs magyar irodalom legjavából válogatott írások alkotják.
A Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt 2014-ben azzal a küldetéstudattal vállalt szerepet a hazai kulturális szférában, hogy zenéjével erősítse nemzeti identitásunkat és tisztelegjen nagy magyar zeneszerzőink, népdalgyűjtőink előtt.
John Singer Sargent korának legnagyobb portréfestőjeként ismert. Az elsősorban észak-amerikai, kevésbé francia nagypolgárságról, pénzarisztokráciáról készült, a divat által erősen ihletett, színpadias, mégis hihetetlenül életszerű, az alanyok lelki világát is megragadó, zömmel impresszionista portréi annak köszönhetik különlegességüket, hogy Sargent mai szóval stílustanácsadó is volt: beleszólt, hogy modelljei mit viseltek és hogyan.
A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén…
Hogyan lett Erzsébet a magyarok kedvenc királynéja? Miként zajlottak budai tartózkodásai és mi őrzi ma is Sisi emlékét az egykori…
Leonardo da Vinci a világ legismertebb művésze. E film fókuszában, amely halálának 500. évfordulója alkalmából készült, páratlan festményei és rajzai…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!