Program


Rejtélyes történelem - A budapesti hidak históriája

Rejtélyes történelem - A budapesti hidak históriája

A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti témák nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, aki minden témát egy-egy meghívott vendég történésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 26. kedd, 19:00

Az évadnyitó szeptemberi est meghívott vendége Rácz Attila, Budapest Főváros Levéltárának főlevéltárosa, főosztályvezetője, főtanácsosa, akinek a fő kutatási területe a Kádár-korszak hatalmi elitje és pártelitje, a Kádár-korszak társadalomtörténete.

Az új évadban elsőként a budapesti hidak történetét vesszük górcső alá, hiszen a ma pestinek és budainak nevezett oldalt már a római korban is híd kötötte össze, a későbbiekben pedig hajóhíd szolgálta az átkelést. A Lánchíd átadása, amelyre 1849. november 20-án került sor, azonban áttörést hozott e téren is. A későbbiekben, a Monarchia idején, majd a 20. században ugyanis sorra íveltek át az újabb és újabb hidak a Duna vizén. A beszélgetés e hidak históriáját tekinti át, különös tekintettel a 19. és 20. századra. Nyomon követhetjük a hidak felépítését az ötlettől a kivitelezésig, a hidakkal kapcsolatos vitákat, a második világháború tragikus pusztításait, egészen a legújabb budapesti híd megvalósulásáig.

Ajánlatunk


Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

„Létezhet zenekar prímhegedű nélkül, fúvósok nélkül, rézfúvósok, üstdob nélkül, de nem létezhet nagybőgő nélkül.” A nagybőgő egy közvetlen beszélgetés a zenész és a néző között. A nagybőgős őszintén vall az életéről, szerelméről, a zenéhez, társadalomhoz fűződő viszonyáról, gyengeségeiről, vagy éppen játszik a hangszerén. 

A fennállásának nyolcadik évébe lépett Várkert Irodalom 2025-ös évének szezonkezdő estéjén egy igazi sikersorozattal az Irodalmi szerelmekkel jelentkezik, ami az irodalmi programok közül az egyik legnépszerűbb a Várkert Bazárban. Az elmúlt években több mint tízezer néző kerülhetett közelebb személyes aspektusból a klasszikus irodalom fontos alkotóinak életéhez, forrásaihoz, szerelmes mindennapjaihoz.

Ajánló


Kacagtató vagy meghökkentő legendák, mesék, történetek keringenek whiskeyk és söröskorsók között gomolygó pipafüstben, miközben a mindenkit magával ragadó és összetéveszthetetlen…

Különleges zenei élménnyel ünnepelhetjük az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseit. Az este során Magyarország különböző tájegységeiről származó népdalok, katonadalok, verbunkok…

A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!