Program


A diótörő - A Royal Ballet előadása felvételről - Ünnep a Budavári Palotanegyedben

A diótörő - A Royal Ballet előadása felvételről - Ünnep a Budavári Palotanegyedben

A Royal Ballet ragyogó A diótörő produkcióját Peter Wright alkotta meg 1984-ben Lev Ivanov eredeti koreográfiája alapján, és bátran kijelenthetjük, azóta is Európa-szerte a legkedveltebb balett-előadások egyike. Csajkovszkij tündöklő muzsikája, a káprázatos jelmezek és díszletek és a Royal Ballet magával ragadó tánca minden korosztály számára igazi karácsonyi élménnyé teszik az előadást.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 22. vasárnap, 18:00

Az E.T.A. Hoffmann művet szabadon felhasználó történet karácsony estéjén játszódik, amikor Drosselmayer bácsi a kis Clarát álmok és bűbáj segítségével a fantázia birodalmába röpíti, ahol az idő nem létezik, a családi nappali pedig a gonosz Egérkirály és az ólomkatonák csataterévé változik. A kalandokkal teli, varázslatos utazás a Hó Birodalmán át Cukorországig vezet. Peter Wright pazar jelmezeket és díszleteket alkalmazó, lebilincselő rendezése Csajkovszkij zenéjének minden árnyalatát felhasználva, az eredeti, ivanovi koreográfia legszebb, máig meghaladhatatlan elemeit szőtte meséjébe − mint amilyen például a Cukrozott Szilva Tündér és Lovagja gyönyörű pas de deux-je.

Anna Rose O'Sullivan (Cukrozott Szilva tündér), Marcelino Sambé (a herceg), Thomas Whitehead (Herr Drosselmeyer), Sophie Allnatt (Clara), Leo Dixon (Hans-Peter/a Diótörő)

Stáb

Koreográfus: Peter Wright, Lev Ivanov nyomán

Zeneszerző: Pjotr Iljics Csajkovszkij

Eredeti rendezés: Marius Petipa, E.T.A. Hoffmann nyomán

Új rendezés: Peter Wright

Látványtervező: Julia Trevelyan Oman

Fővilágosító: Mark Henderson

A rendező munkatársa: Roland John Wiley

Ajánlatunk


A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén keltik életre a múltat és közös történeteiket. Együttműködésük azon alapul, hogy az irodalom inspirálhatja a jazzt és a kortárstáncot.

Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy részét egészen a fraktálgeometria feltalálásáig nem tudták teljesen megmagyarázni. Mivel szinte az összes levéltári anyag megsemmisült, tervezési elveiket jószerével csak deduktív módszerekkel ismerhetjük meg.

Az Miracle című koreográfia hét táncos közös utazása. A testek és azok részeinek felfedezése, egymáshoz való viszonyuk vizsgálata, valamint az ebből születő mozgásformák és kapcsolatok megfigyelése áll a középpontban. Mi történik, ha a testeket nem különálló egyénekként, hanem egy közös, élő masszaként szemléljük? Hogyan alakul át ez a massza fokozatosan, miközben a részek kapcsolatba lépnek egymással, és a mozdulatok egyre összetettebb jelentéseket hordoznak?

Ajánló


2010-ben pár fiatal zenekart alapít Budapesten. Az első kitűzött cél, egy koncertanyag összehozása, amivel színpadra lehet állni. Amint ez megvan,…

Az elmúlt pár év legjobb magyar alkotásaival várunk minden friss levegőre vágyó filmszeretőt Budapest szívében, egy csodaszép, panorámás, kutyabarát helyszínen.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!