Program


Bécsi barokk muzsika Wernertől Contiig – A Haydneum koncertje – Klasszikusok a Lovardában

Bécsi barokk muzsika Wernertől Contiig – A Haydneum koncertje – Klasszikusok a Lovardában

Klasszikusok a Lovardában sorozatunk következő koncertjén a barokk zene világában merülünk el Bécs mestereinek kíséretében, a Budavári Palotanegyed elegáns környezetében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, November 20 2024 7:00PM

Vivaldi művészete egyházi szolgálatban bontakozott ki, ahogy Gregor Joseph Werner zenei pályáját is a bécsi Stephansdomban eltöltött évek alapozták meg, de még a Habsburg-udvar népszerű operaszerzője, Francesco Bartolomeo Conti is számos liturgikus művet szerzett. Hazánk jól ismert régizenei együttesei, az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus kiváló szólisták közreműködésével, Vashegyi György vezényletével e 17–18. századi komponisták egyházzenei különlegességeiből adnak ízelítőt.

J. G. Werner Mária-antifónái az Esterházy hercegek szolgálatában íródtak az 1750-es években. A Salve Reginához hasonló hagyományos, gyakran szigorú ellenpontos szerkesztésű zsoltárokat Werner játékos imitációi, invenciózus stílusa lágyítják. Ahogyan Werner műveit méltatlanul feledte sokáig az utókor, úgy Vivaldit is csak a 20. század elején fedezték fel újra. A 12 tételes Glóriát, amely azóta a koncertpódiumok repertoárdarabjává vált, Vivaldi 1713 és 1719 között az Ospedale della Pietà növendékeinek komponálhatta liturgikus használatra. A komponista a szöveg fordulatai szerint tételekre tagolt művet egyszerű motívumokból mesterien építi fel és érzékletesen zenésíti meg. Kortársuk, a bécsi udvarban működő Conti szakrális műveiben főként drámai érzéke érvényesül. Az 1715-ös Missa Sancti Pauli – amely több mint 150 éven át a bécsi Schottenkirche repertoárdarabjának számított – disszonanciáival, váratlan harmóniaváltásaival vitathatatlanul műfaja kiemelkedő opusának tekinthető.

Műsor:

Gregor Joseph WERNER (1693–1766): 

Salve Regina in d (Ms. mus. III. 113) 

Offertorium in stylo madrigali pro Cana Domini (Ms. mus. III. 60) 

Antonio VIVALDI (1678–1741):

Gloria in D, RV 589 

-szünet-

Francesco Bartolomeo CONTI (1681–1732):

Missa Sancti Pauli 

 

Közreműködik:

Szutrély Katalin, Pintér Ágnes – szoprán

Thurnay Viola – alt

Megyesi Zoltán – tenor

Melkovics Zoltán, Borka Ákos – basszus

Purcell Kórus, Orfeo Zenekar

Vezényel: Vashegyi György

 

Our offer


„Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!” Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.

Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy részét egészen a fraktálgeometria feltalálásáig nem tudták teljesen megmagyarázni. Mivel szinte az összes levéltári anyag megsemmisült, tervezési elveiket jószerével csak deduktív módszerekkel ismerhetjük meg.

Suggestions


Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges…

Baba-mama programra hívunk, ha kismamaként vagy kispapaként egyévesnél kisebb babáddal szeretnél sétálni a Várkert Bazár virágba boruló Neoreneszánsz kertjében, és…

A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát,…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.