Program


Deák Bill Gyula - Volt egyszer egy IFIPARK

Deák Bill Gyula - Volt egyszer egy IFIPARK

1961 és 1984 között 23 évig a Várkert Bazárban működött a korszak egyik szimbólumává vált, kultikus helye a Budai Ifjúsági Park, vagyis az Ifipark. A nyári koncertsorozat idén is visszarepít minket azokba az időkbe, amikor a legendás szabadtéri szórakozóhely felejthetetlen koncertek, beszélgetések, ismerkedések, barátságok, szerelmek tanúja volt.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 13. péntek, 20:00

Esőnap: 2019.09.20. 20:00

A koncertre csak állóhely vásárolható.

Rossz idő esetén az előadás elmaradásáról a Rendezvény szervezője legkésőbb az előadás napján 12.00 óráig a www.varkertbazar.hu honlapon hivatalos közleményt ad ki. Amennyiben közlemény kiadására nem kerül sor, úgy a Rendezvény szervezője az előadás megtartására készül, szükség esetén az előadás megkezdésével vár. A Rendezvény szervezője fenntartja a jogot, hogy az időjárás függvényében az előadást a helyszínen is lemondja, valamint megkezdésével, illetve a már megkezdett előadás folytatásával 20 percet várhat. Amennyiben a rossz idő miatt az előadás 35 perc után félbeszakad, a koncert megtartottnak tekintendő. Amennyiben az elmaradt előadás rossz idő miatt az esőnapon is lemondásra kerül, az elmaradt előadás napján a jegyek visszaváltására nincs lehetőség. A jegyek visszaváltásáról a rendezvényszervező honlapján ad ki közleményt illetve értesíti vásárlóit.

"A blues egy életforma, egy életérzés - magával ragad, és nem ereszt.”

Deák Bill Gyula Kőbányán született, innen indult a pályája a kőbányai Sztár együttesben, később, mint jazzénekes a Napsugár, a Wanderers és a Loyd együttes tagja volt.

Korai zenei karrierjére a Beatles mellett a rockzene, és a Rolling Stones, valamint Jimi Hendrix volt nagy hatással. A blues zene iránti rajongását Orszáczky Miklós és Szakcsi Lakatos Béla egyik koncertjének köszönheti, ahol először hallotta ezt a stílust. A koncert akkora hatással volt rá, hogy úgy érezte, nincs is keresnivalója ezen a pályán. Szerencsére maradt és kezdetben a rock és blues-muzsika klasszikusait, Rolling Stones-, Doors-, Hendrix-, Cream-nótákat játszottak magyarul.

1979-1985 között a Hobo Blues Band tagja volt, az együttesből való kiválása után pedig szólópályára lépett. Rossz vér címmel megjelentette első szólólemezét, majd 1986-ban a Mindhalálig blues című albummal jelentkezett és ebben az évben rögzítették a Bill Kapitány Blues Cirkusza című albumot, amelyet nagylemez formában csak 2001-ben adnak ki. Megalapította a Bill és a Box Company-t Bencsik Sándorral, a P. Mobil és a P. Box egykori tagjával. 1987-től vezeti a nevét viselő Deák Bill Blues Bandet. Fellépett Dániában és koncertezett az egykori Nyugat-Németországban is. A 90-es évektől kezdve vidéken és Budapesten is nagy sikerrel koncertezik ezzel az együttesével. Az 1993-as Bűnön, börtönön, bánaton túl című lemeze megjelenése után hat évig nem készített új lemezt, habár bandájával rendszeresen koncertezett. Bort, bluest, békességet című albuma 1999-ben jelent meg. Stílusa változatlan, tehát régi szokásához híven, a tőle megszokott blues: rhytm and blues műfajt hallhatjuk albumán. A következő Hatvan csapás című lemezére 9 évet kellett várni. 2009 októberében megjelent Bill hetedik nagylemeze A Király meséi.

Több filmben is szerepelt, 1981-ben a Kopaszkutya szereplőjeként, 1983-ban a Könnyű testi sértés mellett pedig az egyik legismertebb, Torda a táltos szerepében láthatta a közönség, az István, a király című koncertfilmben.

Díjak, kitüntetések
1986 – Állami Ifjúsági Díj
2007 – Blues Patika Életmű-díj
2008 – Artisjus-díj
2008 – Pont FM Életmű-díj
2008 – Kőbánya díszpolgára
2009 – Fonogram Életműdíj
2012 – A Magyar Érdemrend lovagkeresztje

Ajánlatunk


Utolsó előadással jelentkezik a Várkert Bazár egyedülálló, saját irodalmi táncprodukciója, a Grecsó fivérek előadásában Többet magunkról címmel. Az est különös átmenet az irodalmi pódiumest és a színházi, zenés, táncos előadás között.

Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadásokon kivetített képek, dokumentumok és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív zenei kísérete segíti elő az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Ajánló


December 24-e kétszeres ünnep volt a Habsburg-családban: nemcsak a kereszténység második legnagyobb ünnepe, Jézus Krisztus földi születésnapja, hanem Wittelsbach Erzsébeté,…

A Royal Ballet ragyogó A diótörő produkcióját Peter Wright alkotta meg 1984-ben Lev Ivanov eredeti koreográfiája alapján, és bátran kijelenthetjük,…

Szarka Gyula a Ghymes együttes alapítója és zenekara a Betlehemi csillag című, gyerekeknek és felnőtteknek szóló koncerttel a karácsonyi ünnepkör…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!