program


Elfeledett zenei kincseink – Az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus koncertje

Elfeledett zenei kincseink – Az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus koncertje

1802. november 25-én gróf Széchényi Ferenc úgy döntött, hogy gazdag gyűjteményeit „édes hazámnak és a közösségnek hasznára és javára mindörökre és visszavonhatatlanul adományozom, átadom és átruházom”. Az ünnepi koncert műsora az Országos Széchényi Könyvtár és a Magyar Nemzeti Múzeum alapításának jubileuma előtt tiszteleg.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 23. November 2021 19:00

Johann Georg Albrechtsberger (1736-1809) a XVIII. század jelentős zeneszerzője, aki két éven keresztül Győrben, az orsolyita templomban, majd élete jelentős részében Bécsben működött. Műveiből hatalmas kiadatlan anyag maradt fenn az Esterházy gyűjteményben, melyet az Országos Széchényi Könyvtárban őriznek, s mely nagy részben még ismeretlen barokk, koraklasszikus kéziratos repertoárt tartalmaz.

A mai hangversenyen Johann Georg Albrechtsberger: h-moll Miserere mellett, mely most nyáron került bemutatásra, két újkori világbemutató is el fog hangozni a szerzőtől - az Alma redemptoris Mater, egy szoprán szólóra, kórusra és zenekarra írt Mária antiphona, valamint a nagyobb zenekari apparátusra és kórusra komponált B-dúr Te Deum. Albrechtsberger művei között Gregor Joseph Wernernek (1693-1766), aki Haydn elődje volt az Esterházy család szolgálatában, két, az Adam és a Der Verlorne Sohn c. oratóriumának nyitányát hallhatjuk. 

A koncert a Haydneum – Magyar Régizenei Központ, az Országos Széchényi Könyvtár, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Várkapitányság és a Budai Polgári Közösség együttműködésében valósul meg.

Gregor Joseph WERNER (1693-1766): 

Adam, 1749 – Introductio

Johann Georg ALBRECHTSBERGER (1736-1809): 

h-moll Miserere, 1780

Gregor Joseph WERNER (1693-1766): 

Der Verlorne Sohn, 1747 – Introductio

Johann Georg ALBRECHTSBERGER (1736-1809): 

Alma redemptoris Mater (első előadás a 18-19. század óta)

Te Deum, 1805 (első előadás a 18-19. század óta)

 

Közreműködik:

Kovács Ágnes - szoprán

Balogh Eszter - alt

Komáromi Márton - tenor

Borka Ákos - basszus

Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar (korhű hangszereken)

Koncertmester: Kalló Zsolt

Vezényel: Vashegyi György

 

Aktuelt


Nagyszabású, exkluzív koncerttel érkezik tavasszal a Várkert Bazár színpadára a kivételes tehetségű, nemzetközileg is elismert énekesnő Király Linda és a Stúdió 11 Ensemble zenekar, hogy elvarázsolja a közönséget saját szerzeményeivel és népszerű világslágerekkel. A "Harmony of Love" címet viselő produkció sztárvendége az énekesnő testvére, Király Viktor énekes, dalszerző lesz, akivel számos szívhez szóló duettet is előadnak majd, igazi örömzenével ajándékozva meg a közönséget.

Áprilisban ismét jelentkezik a Várkert Bazár egyedülálló, saját irodalmi táncprodukciója, a Grecsó fivérek előadásában Többet magunkról címmel. Az est különös átmenet az irodalmi pódiumest és a színházi, zenés, táncos előadás között.

A kert a modern festészet fontos témája, ihlető forrása. A londoni Royal Academy of Arts 2016-os kiállítása mintegy 120 remekmű segítségével mutatja be e közkedvelt motívum szerepét, alakváltozásait az 1860-as évektől az 1920-as évekig, az impresszionizmustól az avantgárdig.

PÅ PLAKATEN


2022 után ismét a Várkert Bazárban koncertezik a nyolcvanas évek kultikus csapata, az Európa Kiadó. Annak idején villámgyorsan váltak a…

Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.

Gustav Klimt Csókja a világ egyik legismertebb és legtöbbet reprodukált festménye. Talán ez a legnépszerűbb poszter a diákkollégiumok falán Pekingtől…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.