Program


ENEMVÉ – Nagy Magyar Versek - "Így szédelegsz csak párás birodalmuk..." - Várkert Irodalom

ENEMVÉ – Nagy Magyar Versek - "Így szédelegsz csak párás birodalmuk..." - Várkert Irodalom

A Várkert Irodalom népszerű sorozata, a Nagy Magyar Versek, azaz az ENEMVÉ. Minden hónapban más a szervező gondolat, amelyet összefűz három ismert színész és egy népszerű zenész játéka. A novemberi ENEMVÉ verseiben költők gondolatai mentén barangolunk, azokon a vidékeken, ahol ők is szívesen időztek. Barangolás a kint és bent határán, gondolat rengetegekben, délibábos Alföldön és buja dzsungelekben.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, November 30 2021 7:00PM

Bejárunk képzeletbeli világokat és újra rácsodálkozunk ismert helyekre, ahol jártunk már, de így mégsem láttuk még. Feloldódunk nagy vizekben, magas fák fölé repülünk, rónákon át száguldunk, indák közül menekülünk. Elindulunk és megérkezünk. A novemberi fagyokhoz és a megnyúló sötéthez keresünk útravalót a versekben. Ahogy Weöres Sándor figyelmeztet mindannyiunkat: Amikor “végleg befelé kell fordulni, belül sétálni, befelé figyelni. Csak a belső táj ne legyen barátságtalan.  Nemes Nagy Ágnes, Petőfi Sándor, Kosztolányi Dezső, Szerb Antal, Kemény István, Radnóti Miklós, Hamvas Béla, Szabó Magda és még sokan mások kalauzolnak majd ezen a rendhagyó utazáson.

 

 "Így szédelegsz csak párás birodalmuk

 

barnaüveg-szinű orvosság-illatában,

és ha egy nyíladékon mégis betűz a nap,

olyan tekintet az, amelynek fényes útja

csak itt, nem-ismert oldatban világít.”

Nemes Nagy Ágnes

 

Szikvója-erdő

 

Közreműködők:

Színművészek: Trill Zsolt, Kádár Gellért, Medveczky Balázs

Zene: Sena Dagadu (Irie Maffia)

Szerkesztő: Ugron Zsolna

Szerkesztő-rendező: Seres Tamás

Our offer


A Modern Art Orchestra fennállásának 20. évfordulóját nagyszabású gálakoncerttel ünnepli december 28-án a Várkert Bazárban. Pontosan húsz évvel azután, hogy a zenekar 2005. december 28-án a Thália Színházban először mutatkozott be a közönség előtt, most ismét ezen a napon ad koncertet – immár két évtized közös zenei élményeit ünnepelve.

Kezdje az újévet egy különleges zenei élménnyel a Várkert Bazárban! 2026. január 1-jén, 19 órától a Várkert Bazár impozáns rendezvénytermében várja a közönséget az Újévi Gálakoncert, ahol a legnépszerűbb operett dallamok csendülnek fel.

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Solaris most ezt a páratlan jubileumot ünnepli, az eseményhez kapcsolódva pedig egy monumentális dupla stúdióalbum lát napvilágot Marsbéli Krónikák III. címmel, amelynek bemutatóját egy különleges koncert keretében hallhatja a közönség a Várkert Bazár színpadán.

Suggestions


Testet-lelket melegítő sétánkon elmeséljük a budai bor históriáját az első szőlőtőkéktől egészen a Budavári Palotanegyed legújabb boráig

Be Massive - which is 22 years old in this year - is one of the most renowned electronic music…

Belső, mentális működésünk alapvetően hat mindennapjainkra és emberi kapcsolatainkra. Az élethelyzetekben felmerülő kérdések megértéséhez és feldolgozásához a pszichológia kínál kapaszkodókat.…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.