Erdély-Tündérkert
Móricz Zsigmond: Erdély
történelmi színmű
Bemutató: 2015. február 20.
Móricz Zsigmond: Erdély
történelmi színmű
Bemutató: 2015. február 20.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, May 23 2015 5:00PM
Keleten vagy Nyugaton van egy kis nemzet jövőjének záloga? Mit jelent a hatalom, ha százféle érdeknek kell megfelelni? Lehet-e egy országot jól vezetni?
Móricz három részes történelmi regénye csupán néhány évet mutat be Erdély történetéből, de belesűríti egy egész nemzet sorsát. Báthory Gábor és Bethlen Gábor áll a cselekmény középpontjában, két eltérő jellem, két politikai filozófia, két férfitípus. Uralkodásuk véráztatta krónikáját törökök, oláhok, magyarok, székelyek, szászok, reformáltak és katolikusok, nők és férfiak egymást-pusztítása teszi ki. A regény színpadi változata a móriczi nagytotálnak csupán egy részét tudja kiragadni, mégis megrendítő képet ad az örökös megosztottságról, egy nagy fejedelem születésének történelmi és magánéleti hátteréről.
Az Erdély bemutatója a két évvel ezelőtt színre vitt Móricz-adaptációnk, az Úri muri szellemében készül: egy kitűnő irodalmi alapanyagból kiindulva közös múltunk feldolgozására tesz kísérletet.
Az idén 20. születésnapját ünneplő kétszeres Fonogram-díjas gyerekzenekar azt vallja, hogy ők nevelik a jövő közönségét.
A diszkókorszak legnagyobb slágerei Détár Enikő, Fésűs Nelly és Ladinek Judit – azaz a Dívák – különleges előadásában.
A hazai elektronikus zenei színtér megkerülhetetlen szereplője, Metha érkezik a VárkertFesztre, hogy a Be Massive életérzést egy különleges DJ set formájában hozza el az Öntőház udvarba.
Emlékezés. Szembenézés. Feldolgozás. Elengedés és megbocsátás. Hogyan válik egy 17 éves lány kényszerű menekülése egy egész korszak tükrévé? Hedry Mária…
Under the title Castle Session, the open-air events of the series transform the pulse of the city into sound. Once…
Az amszterdami Rijksmuseum a történelem legátfogóbb Vermeer kiállítását hozta tető alá: 35, a világban szétszórt, ismert munkájából 28-at felsorakoztat.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.