Program


Fény az éjszakában - A karácsonyi remény képei és hangjai - Ünnep a Budavári Palotanegyedben

Fény az éjszakában - A karácsonyi remény képei és hangjai - Ünnep a Budavári Palotanegyedben

Talán bele sem gondoltunk még abba, hogy a zene és a képzőművészet nemcsak erősíti egymást a befogadói élményben, de nagyon is tudatos alkotó szándékok rejlenek mögötte.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 12. csütörtök, 19:00

Számos zeneműnek van képszerű címe, és a képzőművészetben is bőven találkozunk szonátákkal, szimfóniákkal. A zene és képzőművészet kapcsolata rendkívül sokrétű, történetileg szinte az ősidőkig nyúlik vissza és rengeteg műfajt érint.

Előadássorozatunkban ezt a kapcsolatot mutatjuk meg minél több oldalról, említést téve többek között az operák képi világáról, a zenészportrékról, sőt még a hanglemezborítók stílusairól is a Budapesti Filharmóniai Társaság kamarazenekara és dr. Bellák Gábor művészettörténész segítségével.

Karácsony az ünnep, amiről tán semmi újat nem is tudunk mondani. De vannak csodálatos ábrázolások a betlehemi éjszakáról, a fény és a sötétség összeütközéséről, a csendről, a békéről, egymás szeretetéről, s arról a hitről, ami minden karácsonykor elfog bennünket; a hitről, hogy a következő esztendő békésebb és boldogabb lesz.

Közreműködnek:

dr. Bellák Gábor, művészettörténész

Budapesti Filharmóniai Társaság zenészei

Ajánlatunk


Petruska András gitárművész és énekes egyedülálló koncertélményt kínál, ahol egyetlen gitárral és karakteres hangjával teljes zenekar hatását kelti. Virtuóz játéktechnikája és magával ragadó előadásmódja garantálja, hogy egy szál hangszerrel is betölti a legnagyobb színpadokat.

Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.

Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy részét egészen a fraktálgeometria feltalálásáig nem tudták teljesen megmagyarázni. Mivel szinte az összes levéltári anyag megsemmisült, tervezési elveiket jószerével csak deduktív módszerekkel ismerhetjük meg.

Ajánló


Baba-mama programra hívunk, ha kismamaként vagy kispapaként egyévesnél kisebb babáddal szeretnél sétálni a Várkert Bazár virágba boruló Neoreneszánsz kertjében, és…

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges…

Johanna kedves, okos, segítőkész kiscsikó, csak egy pici gond van vele. Vagyis nem vele, hanem rajta… egy púp dudorodik a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!