Program


Festői mozdulat - Családi alkotódélután a Szférák között kiállításon

Festői mozdulat - Családi alkotódélután a Szférák között kiállításon

Családi programmal várjuk az érdeklődőket a Szférák között kiállításon!   A gyerekek kétféle alkotófoglalkozáson vehetnek részt 16:00 és 18:00 óra között:  Gesztus, ritmus és mozdulat festés a földön Reigl Judit képeiből inspirálódva. Hajtogatott akvarell festés Hantai Simon után szabadon 

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, March 08 2025 4:00PM

Amíg a gyerekek alkotnak, addig kísérőik „szülőmegőrző” kurátori tárlatvezetésen vehetnek részt a Szférák között kiállításon. A 16:15-kor kezdődő tárlatvezetést Dr. Mészáros Flóra művészettörténész, a kiállítás kurátora tartja. 

Érkezés: 15:30-tól 

Kérjük, hogy az alkotáshoz mindenki hozzon magával váltópólót/váltóruhát! 

Az alkotófoglalkozásokat Horváth Anna Róza képzőművész, vizuális kultúra tanár és Telegdi Félix grafikusművész vezeti. 

A program a „Szférák között: Művészet és tudomány – Válogatás a Magyar Nemzeti Bank kortárs gyűjteményéből” című kiállítás kísérőprogramja.  

Helyszín: YBL6 Művészeti Tér, Rendezvénytér és Várkert Műhely 

Ajánlott korosztály: 7-12 évesek 

Jegyár: gyerekeknek: 1500 Ft/fő, felnőtteknek: 2500 Ft/fő, amellyel a kétféle alkotófoglalkozás, a szülőmegőrző tárlatvezetés és a kiállítás is szabadon látogatható. 18 év alattiak csak felnőtt kísérővel látogathatják a programot! 

A kiállításról:  

A művészet és a tudomány összekapcsolódása a világ megértése iránti vágy mentén írható le – ez a törekvés motiválja a Szférák között című tárlat alkotóit. Az interdiszciplináris megközelítés nem valamennyi tudományágra fókuszál, hanem azokat a konkrét tudományterületeket helyezi a középpontba, amelyek a Magyar Nemzeti Bank által életre hívott kortárs gyűjteményben jellemzőek. Így a műszaki-mérnöki tudományok, a nyelv, a computer science, a fizika, a természettudományok, a természet- és örökségvédelem jelentik a fő csomópontokat. A kiállítás időben ott veszi fel a fonalat, ahol a művészet és tudomány szoros kapcsolatát világhírű magyarjaink – Moholy-Nagy László, Kepes György vagy Breuer Marcell – nevessé tették, és fókuszát az 1960-as évek utáni eredményekre tereli. A tárlat tudatosan egyenlő teret biztosít a különböző generációknak, így arányosan a magyar származású, nemzetközi sikerű posztmodern generációnak, a hazai neoavantgárd művészeknek vagy a jelenlegi középgenerációnak éppúgy, mint a fiatal tehetségeknek. A kiállítás a kortárs művészetet technikai értelemben is széles körűen reprezentálja: festmények, szobrok, üvegképek, installatív és egyéb médiumú alkotások is bemutatásra kerülnek. 

A válogatás közel két tucat művész munkáira épít, és olyan alkotók tevékenységét járja körbe, akik nem az egyes diszciplínákat ábrázolják, hanem alkotói módszerükben, fókuszukban, gondolkodásukban építenek egy-egy tudományterületre. Ezen művészek a művészet és tudomány relációit analizálják, és munkásságuk vezérfonala is sokszor a tudományos szemlélet. A mérnöki, építkező, tervezői attitűd Andreas Fogarasi, Gáspár György, Horváth Lóczi Judit, Jovanovics Tamás, Konok Tamás és Nemes Márton munkáival, az algoritmikus felfogás, a számítógépes kultúra Bak Imre, Horváth Lóczi Judit és Kóródi Zsuzsanna tárgyaival kerül centrumba, ugyanakkor a kiállítás Vera Molnár személye előtt is tiszteleg. A nyelv mint tudomány Csáji Attila, Frey Krisztián, Major Kamill és Reigl Judit, míg a természettudományok ösvényei, így a természetet bevonó alkotói módszerek és a természetalapú filozófiák pedig Hantai Simon, Lantos Ferenc, Melkovics Tamás és szintén Reigl Judit alkotásaival kerülnek kibontásra. A fizika egyes ágait – többek között a művészetet befolyásoló optikát – is külön analizálhatjuk Bullás József, Kóródi Zsuzsanna, Reigl Judit és Anthony Vasquez tárgyai révén. A klimatológiát, valamint a tudományos, kulturális emlékek megőrzését veti fel kérdésként a kiállítás zárásául szolgáló, üvegházszerű tér, amely Balázs Nikolett és Pintér Dia munkáit mutatja be. Mindemellett a tárlat különleges installálás keretében külön is kiemel egy-egy alkotót − Fajó Jánost, Lantos Ferencet, Mengyán Andrást és Szentpétery Ádámot −, akik számos tudományterületet hívtak/hívnak életre. A képzőművészet leszűkült értelmezése helyett a kiállítás kulcsszavai a kortárs gondolkodásra jellemző interdiszciplinaritás, átjárhatóság és társadalmi aktivitás. (Mészáros Flóra) 

Kiállító művészek: 

Bak Imre, Balázs Nikolett, Bullás József, Csáji Attila, Fajó János, Andreas Fogarasi, Frey Krisztián, Gáspár György, Hantai Simon, Horváth Lóczi Judit, Jovanovics Tamás, Konok Tamás, Kóródi Zsuzsanna, Lantos Ferenc, Major Kamill, Melkovics Tamás, Mengyán András, Nemes Márton, Pintér Dia, Reigl Judit, Szentpétery Ádám, Anthony Vasquez

Our offer


A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát, házasságát, íróvá érését.

A Keep Floyding zenekar különleges koncerttel ünnepli a Pink Floyd legendás Wish You Were Here albumának 50. évfordulóját a Várkert Bazárban.

Látványos film az emberiség történelmének egyik legkiemelkedőbb eseményéről, Jézus Krisztus kereszthaláláról és feltámadásáról. 

Suggestions


A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti esemény nyomába eredve vizsgálja a…

A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.