Program


Kávéház nélkül nincs irodalom - Aposztróf - Várkert Irodalom

Kávéház nélkül nincs irodalom - Aposztróf - Várkert Irodalom

"Kávéház nélkül nincs irodalom" - mondta Márai Sándor. Az író gondolata inspirálta a Várkert Irodalom házigazdáját Juhász Annát arra, hogy szezonkezdő estjén a régi kávéházak hangulatát varázsolja a színpadra meghívott vendégeivel. 

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 10. csütörtök, 19:00

Utazzunk vissza Karinthy és Kosztolányi világába, idézzük fel a ’kis irodalmit’ és a kutyanyelvet, üljünk le együtt Déry Tibor, Somlyó Zoltán és Szabó Lőrinc asztalához. Karinthy Frigyes szerint a kávéház nem más, mint egy „tágas helyiség, melyben írók eszik egymást”. Barátja, Kosztolányi Dezső pedig így írt róla: „Itt töltjük az életünket. A nap minden órájában, minden világításban ismerjük, mint más otthonát.” Bizony, „ott volt mindenki, aki fontos. Ott volt mindenki, aki számít. Általában ott volt mindenki.”

Vajon hogyan éreznék magukat 21. századi közösségi tereinkben nagy íróink? Frici és Dide miként alkotna most, és mit rendelne a kávéházban Böhm Aranka a barátnőivel? Mit ajánlanának a menüből kedvenc íróiknak Törőcsik Franciska és Medvenczky Balázs színművészek, milyennek látja a legendás szerzőket Zeke Gyula író, újságíró, kávéházkutató és milyen zenét tesz a versek mellé Ökrös Károly zenész (harmonika, zongora), a Budapest Bár zenekar tagja? 

Október 10-én tartsatok velünk egy izgalmas időutazásra, amelyen megelevenednek kedvenc irodalmi hőseink.

Helyszín: Budapesti Történeti Múzeum Barokk csarnok

Időpont: 2024. október 10. 19:00

Vendégek: Törőcsik Franciska színművész, Medveczky Balázs színművész, Zeke Gyula író, újságíró, kávéházkutató és Ökrös Károly zenész (harmonika, zongora / Budapest Bár)

Házigazda: Juhász Anna irodalmár

Ajánlatunk


A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti esemény nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának munkatársa, aki minden témát egy meghívott történésszel jár körbe és mutat be a közönségnek.

A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.

A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén keltik életre a múltat és közös történeteiket. Együttműködésük azon alapul, hogy az irodalom inspirálhatja a jazzt és a kortárstáncot.

Ajánló


A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara idén is elhozza a „Zenében szabadon – Klasszikusra hangolva” sorozat legizgalmasabb pillanatait – ezúttal a…

Látványos film az emberiség történelmének egyik legkiemelkedőbb eseményéről, Jézus Krisztus kereszthaláláról és feltámadásáról. 

George Gershwin (New York, Brooklyn, 1898. szeptember 26. – Beverly Hills, 1937. július 11.) amerikai zeneszerző, zongorista, kompozíciói a szórakoztató…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!