Két nő
A Játékszín bemutatja - Szakonyi Károly: KÉT NŐ
cekkerdráma
A Játékszín bemutatja - Szakonyi Károly: KÉT NŐ
cekkerdráma
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, January 31 2018 7:00PM
Történik napjainkban egy budai lakásban, egy esős őszi délután… Majd télen, tavasszal, nyáron… Az első jelenetben két nő érkezik zajosan, ázottan az esőtől. Csinos hölgyek: divatos ballonban az egyik, elegáns kabátban a másik. Az egyik szüntelen beszél a mobilján, kezében tömött cekker, aminek egyik szeme belegabalyodott a másik kabátgombjába, ezért őt szinte maga után húzza a szobába…
A neves drámaíró új komédiája két nő különös találkozásáról…
Szakonyi Károly, többek közt Kossuth- és József Attila-díjas író, drámaíró dramaturg a kortárs magyar irodalom kikerülhetetlen alakja. Az 1970-ben bemutatott Adáshiba a magyar klasszikus drámák közé sorolódott, szinte nincs olyan évad, hogy valamelyik színházban ne játszanák, számos nyelvre lefordították, Neil Simon is érdeklődött iránta.
Szakonyi Károly ugyan a mai napig aktív író és közéleti ember, ám új drámával már régen jelentkezett. Ezért is öröm, hogy a Játékszín dramaturgiájának ajánlotta friss művét, a Két nő és még valaki címűt, melyet az idei színházi világnapon felolvasószínházi formában nagy sikerrel be is mutattunk Tóth Enikő és Zsurzs Kati közreműködésével. Épp a közönség kívánságára merült föl az ötlet, hogy színpadra állítsuk. Ehhez megnyertük a fiatal Cseh Juditot rendezőnek, és a Játékszín családias színpada-nézőtere alkalmasnak is ígérkezik a meglepetésekkel teli, remek humorú, mégis elgondolkodtató színmű megvalósításához.
A Két nő nemcsak magyarországi ősbemutató, hanem világbemutatója is a legnagyobb és legnépszerűbb íróink egyikének, Szakonyi Károlynak.
Hogyan dönti el az agyunk, ki tetszik és ki nem? Miért bízunk jobban a szép emberekben, és mi alakítja a párválasztási döntéseinket? Valóban hasonló embereket keresünk magunk mellé – és ha igen, miért?
Under the title Castle Session, the open-air events of the series transform the pulse of the city into sound. Once a month, the Neo-Renaissance Garden becomes home to the distinctive sonic world of Be Massive Horizon. The rose garden’s unique atmosphere, panoramic views of the Danube and Gellért Hill, and the historic setting at the foot of the Buda Castle together create the evening’s unmistakable backdrop.
Hogyan lett Erzsébet a magyarok kedvenc királynéja? Miként zajlottak budai tartózkodásai és mi őrzi ma is Sisi emlékét az egykori Királyi Palota környékén? Sétánkon minden kiderül!
After a long hiatus, one of Hungary’s most popular jazz formations, the Balázs Elemér Group, returns to the stage of…
Ismerd meg velünk Ybl Miklós egyik remekművének történetét az építésétől egészen napjainkig és gyönyörködj a lenyűgöző budapesti panorámában!
On 7 June, the Pink Floyd tribute band Keep Floyding brings a special open-air concert to the Foundry Courtyard of…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.