Macskák
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, April 06 2026 7:00PM
T.S. Eliot angol költő Macskák könyve című versciklusát zenésítette meg zseniálisan Andrew Lloyd Webber, és ebből készült a fantasztikus, világsikerű Macskák musical.
A Madách Színház 1983. március 25-én mutatta be a Macskákat Szirtes Tamás rendezésében és Seregi László koreográfiájával, közvetlenül a londoni ősbemutató után. Az eltelt 40 évben az előadás rendkívül sok szereposztást megért: a különböző szerepekben közel 300 művésznek tapsolhatott a közönség.
T. S. Eliot – A. L. Webber: MACSKÁK
Szereposztás
Tus, Gastrofar George: Szolnoki Tibor, Weil Róbert
Grizabella: Bajza Viktória, Gallusz Nikolett
Mefisztulész I.: Kalapács József, Mező Zoltán
Mefisztulész II. / Nagy Hirig Macska: Bakó Máté, Sárközi Gyula József, Szegő András
Old Csendbelenn: Egyházi Géza, Rezsnyák Róbert
Bombalurina: Kisfaludy Zsófia, Magyar Krisztina
Lengelingéla: Kecskés Tímea, Molnár Gyöngyi
Munkustrapp: Berényi Dávid, Jenei Gábor
Quaxo: Jenővári Miklós, Kiss Ernő Zsolt
Mindlevery: Foki Veronika, Szilvási Judit, Zsitva Réka
Ben Mickering: Balázs Dávid, Sándor Dávid
Elvis Trén: Kovács Péter, Sánta László
Micsel Rumli: Baksa András, Puskás Péter, Serbán Attila
Cassandra: Sári Éva, Simon Boglárka, Wégner Judit
Victoria: Pacskó Dóra, Szűcs Enikő Flóra, Zsitva Réka
Gimb-Gömb: Dichter Dóra, Hajdu Gréta, Magyar Krisztina
Koricipat: Nagy Attila, Németh Gábor
Alkotók
Díszlettervező: Götz Béla
Jelmeztervező: Kovács Yvette Alida, Vágó Nelly
Zenei vezető: Kocsák Tibor
Karmester: Köteles Géza, Zádori László
Maszk: Hufnágel Mariann
Koreográfus asszisztens: Kaszás Ildikó
Betanító balettmester: Sárközi Gyula
Betanító balettmester asszisztens: Vaszilenko Eugenia
A rendező munkatársa: Cs. Nagy Endre, Kutschera Éva
Társrendező-koreográfus: Seregi László
Rendező: Szirtes Tamás
A nagy érdeklődésre való tekintettel ismét a Várkert Bazár színpadán: Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni naplója, Hámori Gabriella előadásában.
A Rejtélyes történelem című sorozat kevésbé ismert, vagy ismertnek vélt, de sokszor tévhitekkel övezett történeti esemény nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt egyes kérdéseit. A program házigazdája Katona Csaba történész, a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának munkatársa, aki minden témát egy meghívott vendéggel jár körbe és mutat be a közönségnek.
Bábszínházunkban van egy rét. Azon van egy kupac. Ebben a kupacban lakik hét kufli. Fityirc, Pofánka, Bélabá, Hilda, Zödön, Titusz és Valér. Dániel András meséi alapján készült bábelőadásunkkal várjuk a gyerekeket, családokat, kuflirajongókat egyaránt ezúttal a Várkert Bazárban.
Az idén 20. születésnapját ünneplő kétszeres Fonogram-díjas gyerekzenekar azt vallja, hogy ők nevelik a jövő közönségét.
„It is shaped by my two hands, danced by my feet, it is the music of my heart” Hungarian gypsy…
Április 28-án a Várkert Irodalom Aposztróf sorozatának tavaszköszöntő estjén a közönség kedvence, az Irodalmi szerelmek tér vissza. A beszélgetős, felolvasószínházi…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.