Program


Rejtélyes történelem - A magyar Szent Korona és a koronázási jelvények titkai

Rejtélyes történelem - A magyar Szent Korona és a koronázási jelvények titkai

Izgalmas történelmi sorozatunk kevésbé ismert, vagy sokszor ismertnek vélt, ám tévhitekkel övezett történeti témák nyomába eredve vizsgálja a magyar múlt válogatott témáit. Házigazdánk Katona Csaba történész, a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának munkatársa, aki minden különleges kérdéskört meghívott vendégével jár körbe és mutat be a közönségnek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 9. csütörtök, 19:00

Pálffy Géza, a "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport vezetője 2012 óta. Az eltelt tíz évben számos magyar és külföldi kolléga munkája révén sikerült feltárni a magyar Szent Korona és a koronázási jelvények históriájának ismeretlen részleteit. Hogyan ferdült el a kereszt a koronán? Hogyan sikerült meglelni a legrégebbi, fennmaradt magyar országzászlót? Hol található az első fennmaradt koronaábrázolás?

A februári beszélgetésen ilyen és hasonló kérdésekre keressük a választ Katona Csabával és vendégével Pálffy Géza történésszel.

Ajánlatunk


A december a hideg évszak beköszöntét is jelenti, mégis meleg szívvel várják kicsik is nagyok is, hiszen közeleg a karácsony, a szeretet ünnepe. Ez az időszak a népéletben tele van babonás és vallási rítusokkal: Miklós napi alakoskodás, Lucázás-kotyolás, termékenységi babonák, Luca széke készítés, boszorkány meglesés, illetve a kis Jézus megszületését köszöntő Betlehemezés.

Talán bele sem gondoltunk még abba, hogy a zene és a képzőművészet nemcsak erősíti egymást a befogadói élményben, de nagyon is tudatos alkotó szándékok rejlenek mögötte. Számos zeneműnek van képszerű címe, és a képzőművészetben is bőven találkozunk szonátákkal, szimfóniákkal. A zene és képzőművészet kapcsolata rendkívül sokrétű, történetileg szinte az ősidőkig nyúlik vissza és rengeteg műfajt érint. 

Igazi díva energiákkal hívunk mindenkit sok szeretettel a Várkert Bazárba,hogy együtt, emelkedett hangulatban indíthassuk el az újévet. A „Dívák Újéve” című koncerten különleges felállásban, a Tóth Vera Band és a Budapest Jazz Orchestra fúvósai, a BJO Brass hallható majd. Vera sztárvendégnek pedig csodálatos hangú kolleganőjét, Radics Gigit hívta meg, hogy együtt énekelhessék le a csillagokat az égről és pár órára elfeledtessék a január eleji ködös hangulatot.

Ajánló


A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát,…

Utolsó előadással jelentkezik a Várkert Bazár egyedülálló, saját irodalmi táncprodukciója, a Grecsó fivérek előadásában Többet magunkról címmel. Az est különös…

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem különleges és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!