Program


Rejtélyes történelem - A régi Habsburgok különös titkai – Bécs, Prága és Madrid ...

Rejtélyes történelem - A régi Habsburgok különös titkai – Bécs, Prága és Madrid ...

Egy dinasztia, amely házasodik, amíg a többiek háborúznak, egy császár, akinek a birodalmában sohasem nyugszik le a nap, uralkodók, akiknek alattvalói egyfelől az aztékok aranyát kutatják a közép-amerikai piramisok és őserdők mélyén, másfelől a hatvani és a fehérvári bég janicsárjait páholják a buzsáki réten vagy a Balaton…  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, September 30 2021 7:00PM

Tényleg aranycsinálás folyt II. Rudolf idején a prágai várban? Ki volt Don Carlos: szabadsághős vagy elmebeteg? Miért „szép” Fülöp, miért „őrült” Johanna és miért „babonás” Károly? Kit neveztek az „utolsó lovagnak”? Mi történik a génekkel, ha egy család két ága között a 200 év alatt megkötött 11 házasságból 9 első unokatestvérek vagy nagybácsi–unokahúg között jön létre? Ki nyerte meg a harmincéves háborút? Mi történt volna a világtörténelemmel, ha a XVII. század végén váratlanul kihal a Habsburg-ház? Ki volt nekünk a „bécsi király”: a magyar nemzeti érdekek örök elárulója vagy az a kapocs, ami a fejlődésképtelen keleti despotizmusok helyett mégiscsak a nyugati kultúrához és haladáshoz kötötte az ország szekerét? E sokféle rejtély és titok legújabb történészi megfejtéseivel Fazekas István történész, levéltáros, az ELTE tanára, a XVI–XVII. század avatott kutatója ismertet meg minket.

Our offer


Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.

200 évvel megnyitása és egy évszázaddal az első Van Gogh-művek megszerzése után a National Gallery az Egyesült Királyság eddigi legnagyobb Van Gogh-kiállításának ad otthont.

OTIUM VISU – azaz irodalommal látni. E mottó jegyében folytatódik, immár harmadik alkalommal, az irodalmi est, amely a Magyar Nemzeti Bank képzőművészeti gyűjteményét bemutató Szférák között című kiállításhoz kapcsolódik. Az est házigazdája Juhász Anna Prima díjas irodalmár. Meghívott vendégek: Dragomán György József Attila-díjas író, műfordító és Simon Márton költő, műfordító.

Suggestions


A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

Az idei háromnapos VárkertFeszt nyitó napját már most érdemes beírni a naptárakba. A fesztivál első nagykoncertjén ugyanis Szabó Balázs Bandája…

Imi, mondj egy verset! - Csuja Imre önálló estje Csuja Imre verssel él és versben gondolkodik kicsi gyerekkora óta, mióta…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.