Program


Zene- és zenészábrázolások a képzőművészetben - Zene és képzőművészet

Zene- és zenészábrázolások a képzőművészetben - Zene és képzőművészet

Egy intenzív zenei élmény képeket varázsol elénk és a képek láttán is ritmusok, harmóniák szólalnak meg bennünk.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 21. csütörtök, 19:00

Talán bele sem gondoltunk még abba, hogy a zene és a képzőművészet nemcsak erősíti egymást a befogadói élményben, de nagyon is tudatos alkotó szándékok rejlenek mögötte. Számos zeneműnek van képszerű címe, és a képzőművészetben is bőven találkozunk szonátákkal, szimfóniákkal. A zene és képzőművészet kapcsolata rendkívül sokrétű, történetileg szinte az ősidőkig nyúlik vissza és rengeteg műfajt érint. 

Előadássorozatunkban ezt a kapcsolatot mutatjuk meg minél több oldalról, említést téve többek között az operák képi világáról, a zenészportrékról, sőt még a hanglemezborítók stílusairól is a Budapesti Filharmóniai Társaság kamarazenekara és dr. Bellák Gábor művészettörténész segítségével. 

Az európai képzőművészetben se szeri se száma a különféle muzsikusábrázolásoknak. Zenélő angyalok kísérik a szent családot menekülésük közben, Krisztus születését a betlehemi jászolban, muzsikusok ülnek a kánai menyegző népes vendégseregében. Muzsikálnak az angyalok és muzsikál a csontváz képében elképzelt halál is. Chagall hegedülő öreg zsidója és Berény csellózó nője, a nádasban rejtőző Pán és Szent Cecília mind a zene erejéről vallanak. 

Új helyszínen visszatérő sorozatunk első előadása a zeneábrázolások képi világát, s a velük kapcsolatos képi szimbólumokat állítja a középpontba.

Közreműködnek: 

dr. Bellák Gábor, művészettörténész 

Budapesti Filharmóniai Társaság zenészei 

Ajánlatunk


Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Gyökereink a mélybe nyúlnak. A falu zárt, hagyományőrző közössége szövetkezett a természettel, melyhez elszakíthatatlan kötelékek láncolták. Itt ideje volt az éneknek, a táncnak, a születésnek és a meghalásnak…

A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara idén is elhozza a „Zenében szabadon – Klasszikusra hangolva” sorozat legizgalmasabb pillanatait – ezúttal a VárkertFeszt varázslatos nyári estéjén! A műfajok határán kalandozó koncerten a jazz ikonikus alakjai kelnek életre Malek Andrea és Jáger Bandi lenyűgöző előadásában.

Ajánló


Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy…

Imi, mondj egy verset! - Csuja Imre önálló estje Csuja Imre verssel él és versben gondolkodik kicsi gyerekkora óta, mióta…

Az idei háromnapos VárkertFeszt nyitó napját már most érdemes beírni a naptárakba. A fesztivál első nagykoncertjén ugyanis Szabó Balázs Bandája…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!