Program


Zenében szabadon - Sugarloaf klasszikusra hangolva

Zenében szabadon - Sugarloaf klasszikusra hangolva

Carmen, romantika, szerelem, egyedi hangzásvilág, vagyis slágerekből nem lesz hiány ezen a varázslatos estén, ahol találkozik a klasszikus- és a könnyűzene, hogy egy igazi crossover kavalkádon keresztül pazar zenei csemegét kínáljon mindkét műfaj szerelmeseinek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 10. vasárnap, 19:00

Izgalmas kulturális csemegével kezdődik az őszi szezon a Várkert Bazárban. A 28 éve alakult Sugarloaf, és a 170. jubileumát ünneplő Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara a klasszikus zenekari hangzást és a minőségi rockzenét ötvözi a szeptemberi koncertjén. A Sugarloaf Együttes évek óta dédelgetett álma volt, hogy dalaik egy 60 fős szimfonikus zenekarra átírva, a klasszikus zene változatos hangzásvilágával szólaljanak meg. 

A koncerten a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara önállóan is ízelítőt ad az operák világából. A Carmen jól ismert romantikus dallamait még maga a szerző, Georges Bizet dolgozta át szvit formában szimfonikus zenekarra a mű népszerűségét látva. A „Best of Carmen” válogatás után a zenekar élén Muri Enikő varázslatos hangjával egy különleges zenei mix formájában csendülnek fel a Sugarloaf szerelmes dallamai. A koncert második felében összeolvad a könnyű- és a komolyzene hangzásvilága, Szűcs Norbert szimfonikus zenekarra való áthangszerelésében újra színezve élvezhetjük a Sugarloaf legismertebb slágereit, többek között például a Hajnalig még van időt, a Fekete fehéret, a Hunny Bunnyt vagy éppen a Dolce vitát. 

Vezényel: Werner Gábor

Szimfonikus hangszerelés: Szűcs Norbert

Közreműködik a Sugarloaf Zenekar: Muri Enikő - Ének, Tóth Szabi - Gitár, Miklós Milán - Basszusgitár,Tuboly Roland - Dob, Váradi István - Harsona, Görög Dániel - Trombita valamint a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara

Ajánlatunk


A Grecsó fivérek már több mint tíz éve együtt mesélnek a színpadon, a szépirodalom, a zene és a tánc nyelvén keltik életre a múltat és közös történeteiket. Együttműködésük azon alapul, hogy az irodalom inspirálhatja a jazzt és a kortárstáncot.

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Az idei háromnapos VárkertFeszt nyitó napját már most érdemes beírni a naptárakba. A fesztivál első nagykoncertjén ugyanis Szabó Balázs Bandája várja a közönséget, aki mára állandó vendége a fesztiváloknak, kluboknak, színház- és hangversenytermeknek.

Ajánló


Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy…

A kert a modern festészet fontos témája, ihlető forrása. A londoni Royal Academy of Arts 2016-os kiállítása mintegy 120 remekmű…

A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!