Program


Zenében szabadon - Sugarloaf klasszikusra hangolva

Zenében szabadon - Sugarloaf klasszikusra hangolva

Carmen, romantika, szerelem, egyedi hangzásvilág, vagyis slágerekből nem lesz hiány ezen a varázslatos estén, ahol találkozik a klasszikus- és a könnyűzene, hogy egy igazi crossover kavalkádon keresztül pazar zenei csemegét kínáljon mindkét műfaj szerelmeseinek.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, September 10 2023 7:00PM

Izgalmas kulturális csemegével kezdődik az őszi szezon a Várkert Bazárban. A 28 éve alakult Sugarloaf, és a 170. jubileumát ünneplő Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara a klasszikus zenekari hangzást és a minőségi rockzenét ötvözi a szeptemberi koncertjén. A Sugarloaf Együttes évek óta dédelgetett álma volt, hogy dalaik egy 60 fős szimfonikus zenekarra átírva, a klasszikus zene változatos hangzásvilágával szólaljanak meg. 

A koncerten a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara önállóan is ízelítőt ad az operák világából. A Carmen jól ismert romantikus dallamait még maga a szerző, Georges Bizet dolgozta át szvit formában szimfonikus zenekarra a mű népszerűségét látva. A „Best of Carmen” válogatás után a zenekar élén Muri Enikő varázslatos hangjával egy különleges zenei mix formájában csendülnek fel a Sugarloaf szerelmes dallamai. A koncert második felében összeolvad a könnyű- és a komolyzene hangzásvilága, Szűcs Norbert szimfonikus zenekarra való áthangszerelésében újra színezve élvezhetjük a Sugarloaf legismertebb slágereit, többek között például a Hajnalig még van időt, a Fekete fehéret, a Hunny Bunnyt vagy éppen a Dolce vitát. 

Vezényel: Werner Gábor

Szimfonikus hangszerelés: Szűcs Norbert

Közreműködik a Sugarloaf Zenekar: Muri Enikő - Ének, Tóth Szabi - Gitár, Miklós Milán - Basszusgitár,Tuboly Roland - Dob, Váradi István - Harsona, Görög Dániel - Trombita valamint a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara

Our offer


A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.

Imi, mondj egy verset! - Csuja Imre önálló estje Csuja Imre verssel él és versben gondolkodik kicsi gyerekkora óta, mióta esténként falusi házukban a nagymamájától tanult verseket, meséket, a család és a szomszédok nagy nyilvánossága előtt elmondhatta. Hamar megtanulta, milyen az, kiállni és mondani!

Az Alhambra – a legjobb állapotban fennmaradt középkori muzulmán palotaváros – Naszrid-dinasztia kori építői olyan igényesek voltak, hogy technikájuk egy részét egészen a fraktálgeometria feltalálásáig nem tudták teljesen megmagyarázni. Mivel szinte az összes levéltári anyag megsemmisült, tervezési elveiket jószerével csak deduktív módszerekkel ismerhetjük meg.

Suggestions


Gyökereink a mélybe nyúlnak. A falu zárt, hagyományőrző közössége szövetkezett a természettel, melyhez elszakíthatatlan kötelékek láncolták. Itt ideje volt az…

Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.

George Gershwin (New York, Brooklyn, 1898. szeptember 26. – Beverly Hills, 1937. július 11.) amerikai zeneszerző, zongorista, kompozíciói a szórakoztató…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.