Program


"A zongora lebegése" - Aposztróf - Várkert Irodalom

"A zongora lebegése" - Aposztróf - Várkert Irodalom

„Amikor egy kidobott hangszert, egy zongorát átlényegítek, és megpróbálom új formában megjeleníteni, az egy kegyeleti gesztus. Olyan műveket próbálok létrehozni ezekből a kidobott, hangszerként már használhatatlan instrumentumokból, amelyek méltóak arra, hogy az emberek életében jelen legyenek, az emlékezés tárgyaivá váljanak” – mondja Barabás Márton Munkácsy-díjas képzőművész, az Aposztróf sorozat novemberi estjének egyik főszereplője.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: november 11. hétfő, 19:00

A Várkert Irodalom november 11-i estjének a Magyar Nemzeti Galéria ad otthont, az izgalmas beszélgetés a képzőművészethez kapcsolódik majd.  Szó lesz olyan kérdésekről is, amelyeket a klasszikus és a kortárs képzőművészeti életművek vetnek fel, a kép és zene, a képzőművészeti alkotás és a szöveg összekapcsolódásáról, de a generációs öröklődésről is. 

Miként jelenik meg a hagyományos festészetben és konkrétan Barabás Márton életművében a zenei motívum, Ikarosz figurája, az angyal, a könyvtárgy, vagy a bukás motívuma? Hogyan öröklődik a sokszínű művészeti ábrázolás a Barabás családban több generáció óta? 

Hogy hallgatott zenét Pilinszky János, Csáth Géza, Hamvas Béla és József Attila? Az est vendége lesz Barabás Lőrinc is, hazánk egyik legismertebb dzsessztrombitása, zeneszerző, aki tíz éves kora óta zenél, idén a rangos Danny-díjat nyerte el munkásságáért. 

A beszélgetést felolvasószínház és élőzene egészíti majd ki, így keressük közösen az összművészeti utakat. „A művészet nem egyéb, mint a valóság kitalálása” – mondta Pilinszky János, a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője. Az est vendégei az ő állítását is körbejárják majd.

Vendégek:

Barabás Márton Munkácsy-díjas képzőművész

Barabás Lőrinc dzsessztrombitás, zeneszerző

Für Anikó Jászai Mari-díjas színművész

Bellák Gábor művészettörténész

Házigazda: Juhász Anna irodalmár

Ajánlatunk


Ugyan a Modern Art Orchestra (MAO) egyik korai lemeze is egy karácsonyi darab, ezen a kétrészes koncerten a hangsúly nem csak a karácsonyi ünnepkörre esik, hanem a hitélményt általában megragadó zenéket is megszólaltat.

A Royal Ballet ragyogó A diótörő produkcióját Peter Wright alkotta meg 1984-ben Lev Ivanov eredeti koreográfiája alapján, és bátran kijelenthetjük, azóta is Európa-szerte a legkedveltebb balett-előadások egyike. Csajkovszkij tündöklő muzsikája, a káprázatos jelmezek és díszletek és a Royal Ballet magával ragadó tánca minden korosztály számára igazi karácsonyi élménnyé teszik az előadást. Egy igazi klasszikus, kihagyhatatlan alapmű a karácsonyi időszakban a család apraja-nagyjának.

Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadásokon kivetített képek, dokumentumok és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív zenei kísérete segíti elő az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Ajánló


„Aminek látszol, azt mindenki ismeri, de hogy mi vagy, azt kevesen ismerik föl” – olvashatjuk egy 1899-es, kéményseprőt ábrázoló képeslapon.…

Valamikor az idők kezdetén, az aranykorban, amikor az ég kapui még tárva-nyitva álltak, az emberek a földről benézhettek a nyitott…

Igazi díva energiákkal hívunk mindenkit sok szeretettel a Várkert Bazárba,hogy együtt, emelkedett hangulatban indíthassuk el az újévet. A „Dívák Újéve”…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!