Program


"A zongora lebegése" - Aposztróf - Várkert Irodalom

"A zongora lebegése" - Aposztróf - Várkert Irodalom

„Amikor egy kidobott hangszert, egy zongorát átlényegítek, és megpróbálom új formában megjeleníteni, az egy kegyeleti gesztus. Olyan műveket próbálok létrehozni ezekből a kidobott, hangszerként már használhatatlan instrumentumokból, amelyek méltóak arra, hogy az emberek életében jelen legyenek, az emlékezés tárgyaivá váljanak” – mondja Barabás Márton Munkácsy-díjas képzőművész, az Aposztróf sorozat novemberi estjének egyik főszereplője.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. november 11. hétfő, 19:00

A Várkert Irodalom november 11-i estjének a Magyar Nemzeti Galéria ad otthont, az izgalmas beszélgetés a képzőművészethez kapcsolódik majd.  Szó lesz olyan kérdésekről is, amelyeket a klasszikus és a kortárs képzőművészeti életművek vetnek fel, a kép és zene, a képzőművészeti alkotás és a szöveg összekapcsolódásáról, de a generációs öröklődésről is. 

Miként jelenik meg a hagyományos festészetben és konkrétan Barabás Márton életművében a zenei motívum, Ikarosz figurája, az angyal, a könyvtárgy, vagy a bukás motívuma? Hogyan öröklődik a sokszínű művészeti ábrázolás a Barabás családban több generáció óta? 

Hogy hallgatott zenét Pilinszky János, Csáth Géza, Hamvas Béla és József Attila? Az est vendége lesz Barabás Lőrinc is, hazánk egyik legismertebb dzsessztrombitása, zeneszerző, aki tíz éves kora óta zenél, idén a rangos Danny-díjat nyerte el munkásságáért. 

A beszélgetést felolvasószínház és élőzene egészíti majd ki, így keressük közösen az összművészeti utakat. „A művészet nem egyéb, mint a valóság kitalálása” – mondta Pilinszky János, a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője. Az est vendégei az ő állítását is körbejárják majd.

Vendégek:

Barabás Márton Munkácsy-díjas képzőművész

Barabás Lőrinc dzsessztrombitás, zeneszerző

Für Anikó Jászai Mari-díjas színművész

Bellák Gábor művészettörténész

Házigazda: Juhász Anna irodalmár

Ajánlatunk


Hirtling István színművész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató estjein nem pusztán részletek hangzanak el a Márai életműből, hanem izgalmas, különleges és alig ismert információkat tudhat meg a közönség az örökérvényű szerzőről. Az előadások vetített képekkel, dokumentumokkal és Tárkány-Kovács Bálint Junior Príma díjas cimbalomművész inspiratív és sokszínű zenei kíséretével segíti az irodalmi szövegek elmélyült befogadását.

Hogyan lett Erzsébet a magyarok kedvenc királynéja? Miként zajlottak budai tartózkodásai és mi őrzi ma is Sisi emlékét az egykori Királyi Palota környékén? Sétánkon minden kiderül!

Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.

Ajánló


A Keep Floyding zenekar különleges koncerttel ünnepli a Pink Floyd legendás Wish You Were Here albumának 50. évfordulóját a Várkert…

„Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!” Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

A Várkert Irodalom már nyolc éve nyújtja az irodalommal való találkozás lehetőségét a nagyközönségnek összművészeti formában. Az estek népszerűségének kulcsa…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!