Program


Rejtélyes történelem - A Seuso-kincs régi és új rejtélyei

Rejtélyes történelem - A Seuso-kincs régi és új rejtélyei

A Rejtélyes Történelem című művelődéstörténeti sorozatunkban minden hónap utolsó csütörtökén olyan titkokra, talányokra derül fény, amelyek nemcsak a történészeket foglalkoztatják régóta, hanem a közvéleményt is. A magyar- és a világtörténelem rejtélyeiről Csorba László történész beszélget meghívott vendégeivel, a témák kiemelkedő szakértőivel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 31. csütörtök, 19:00

Vendég: Mráv Zsolt főmuzeológus, Magyar Nemzeti Múzeum

Ki volt Seuso, a késő-római császárkorból máig fennmaradt legértékesebb és legérdekesebb ezüst edénykincs hajdani gazdája? Valóban a Balaton (Pelso) közelében élhetett pazar villájában, ahogy a kincs egyik legszebb darabja, a hatalmas ezüst vadásztál felirata sugallja? Vajon ezt a tálat is tarthatta az a négylábú edénytartó állvány, amelyet Polgárdi határában találtak 1878-ban, tehát a Seuso-kincs felbukkanása előtt éppen egy évszázaddal? A tálon látható Krisztus-monogram tényleg arra utal, hogy Seuso már keresztény vallású római polgár volt? Kik lehettek az edények mesterei és vajon hol? Keleten, Nyugaton, vagy netán a Balkánon alkották meg egyes darabjait és darab-párjait, míg azután hosszú évtizedek során egybesodródtak és végül összetalálkozhattak Seuso lakoma-asztalán? Valóban „hazatért”a kincs az elmúlt években, vagyis bizonyítható-e, hogy az edénycsoport egykor a Kárpát-medencében került a föld alá? Feltárul-e valaha a kőszárhegyi szőlőspincében állítólag öngyilkossá lett sorkatona végzetének rejtélye? A világtörténelem és a pannón táj egyik legérdekesebb rejtélyhálójának szegődünk a nyomába a tárgyakat vizsgáló tudóscsoport tagja, Mráv Zsolt régész, ókorász, főmuzeológus segítségével. 

Állítsa össze bérletét! Vásároljon 15% kedvezménnyel minimum 3 különböző előadásra egyidejűleg tetszőleges számú jegyet személyesen jegypénztárunkban vagy honlapunkon keresztül. Jegyével az Új világ született című állandó kiállításunkat 15% kedvezménnyel tekintheti meg 2020. június 30-ig.

Ajánlatunk


Az idei első koncertet a Várkert Bazár szabadtéri színpadán egy különleges energikus, ütős hangszerekkel kiteljesedő női a cappella együttes, a Napfonat adja. Öt szabad hang összefonódása, ami együtt valami többet alkot, polifonikus egységük néha kórusra emlékeztető erővel szól, máskor egy-egy lágy egyéni hang kerül középpontba, ötük harmóniáját pedig elemi ritmus kíséri majd.

Gustav Klimt Csókja a világ egyik legismertebb és legtöbbet reprodukált festménye. Talán ez a legnépszerűbb poszter a diákkollégiumok falán Pekingtől Bostonig.

Nagyszabású, exkluzív koncerttel érkezik tavasszal a Várkert Bazár színpadára a kivételes tehetségű, nemzetközileg is elismert énekesnő Király Linda és a Stúdió 11 Ensemble zenekar, hogy elvarázsolja a közönséget saját szerzeményeivel és népszerű világslágerekkel. A "Harmony of Love" címet viselő produkció sztárvendége az énekesnő testvére, Király Viktor énekes, dalszerző lesz, akivel számos szívhez szóló duettet is előadnak majd, igazi örömzenével ajándékozva meg a közönséget.

Ajánló


Ünnepeljétek velünk az idén 10 éve megújult Várkert Bazár jubileumi kulturális évadát a május 31-től június 2-ig tartó VárkertFeszt művészeti…

Szeretjük a zenét és szeretjük a képzőművészetet is. Egy intenzív zenei élmény képeket varázsol elénk, egy festmény láttán pedig ritmusok,…

Ünnepeljétek velünk az idén 10 éve megújult Várkert Bazár jubileumi kulturális évadát a május 31-től június 2-ig tartó VárkertFeszt művészeti…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!